Darmowa wycena

  Jeśli chcesz by Twoje zapytanie trafiło szybciej do odpowiedniego specjalisty wypełnij i wyślij poniższy szczegółowy formularz.

  Możesz także skorzystać z prostego formularza w stopce strony, aby nasz konsultant skontaktował się z Tobą.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez RSS Media Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (31-223), ul. Pachońskiego2/220, zawartych w formularzu kontaktowym w celu realizacji przesłanego za jego pośrednictwem zgłoszenia. Zapoznałem/am się z Polityką Prywatności. Wiem, że moja zgoda może być w każdym czasie odwołana poprzez wysłanie maila na adres: iod@seolo.pl

  [c4wp_nocaptcha g-recaptcha-response]

   

  Sklep Internetowy ZiajaStworzenie sklepu od podstaw i realizacja kompleksowej kampanii

  branża: Uroda

  Stworzenie witryny od podstaw i realizacja kompleksowej kampanii
  1876

  słowa kluczowe w top 10

  21.7

  tyś zł

  miesięczny ekwiwalent ruchu organicznego w Google Ads

  182

  %

  wzrost przychodów 2020 (sty-kwi) do 2019 (sty-kwi)

  E-ziaja.com jest sklepem internetowym, w którym dostępne są kosmetyki marki Ziaja, pochodzące prosto od dystrybutora z południowej części naszego kraju. W chwili obecnej jest to największy sklep internetowy występujący pod marką Ziaja. Na początku współpracy, która rozpoczęła się kilka lat temu, otrzymaliśmy prośbę o wykonanie sklepu od podstaw. W ramach realizacji wykonaliśmy kompleksowe wdrożenie wraz z przygotowaniem struktury sklepu. Kilka miesięcy temu wprowadziliśmy drugą, ulepszoną wersję sklepu.

  Branża kosmetyczna nie jest łatwa, ponieważ w Sieci znaleźć można całe mnóstwo lepiej lub gorzej funkcjonujących drogerii internetowych. Z firmą E-Ziaja współpracujemy od wielu lat. Zadanie wbrew pozorom nie było proste – za sporym zainteresowaniem produktami kosmetycznymi kryła się ogromna konkurencja, która miała już ugruntowaną pozycję w wynikach wyszukiwania.

  W czasie tworzenia sklepu braliśmy pod uwagę:

  • dostosowanie witryny do obsługi urządzeń mobilnych,
  • optymalizację prędkości działania strony,
  • wdrożenie analityki internetowej wraz z pomiarem przepływu użytkowników, mapami scrollowania i kliknięć,
  • dostosowanie systemów płatności,
  • rozbudowanie systemu lojalnościowego dla klientów,
  • najpopularniejszych przewoźników,
  • przygotowanie struktury sklepu, która będzie odpowiednia pod kątem działań pozycjonujących.

   

  Płatne kampanie nie były tworzone przez nas od początku. Po uruchomieniu sklepu przez pierwsze kilka miesięcy zarówno kampanie Google Ads, jak i pozycjonowanie witryny były prowadzone przez jedną z popularnych krakowskich agencji. Jednak w związku z brakiem satysfakcjonujących efektów oraz zadowoleniem klienta w związku z wykonanym sklepem internetowym, w sierpniu 2016 roku, otrzymaliśmy zlecenie na realizację wszystkich działań w Internecie.

  Postanowiliśmy:

  • otworzyć sekcję blogową w witrynie klienta i regularnie publikować na niej wartościowe treści,
  • regularnie publikować artykuły na portalach zewnętrznych związanych z branżą kosmetyczną lub tematami kobiecymi,
  • zaznaczać swoją obecność na forach tematycznych,
  • nawiązywać współpracę ze znanymi influencerami,
  • przeprowadzić kompleksowe działania z zakresu kampanii Google Ads,
  • zająć się całkowitą obsługą profilu firmy na Facebooku i realizować płatne kampanie Facebook Ads,
  • wdrożyć nową, bardziej intuicyjną w obsłudze witrynę.
  nr 1 Sklep Internetowy Ziaja<small>Stworzenie sklepu od podstaw i realizacja kompleksowej kampanii </br></br> branża: Uroda</small>
  logo z grafika w tle Sklep Internetowy Ziaja<small>Stworzenie sklepu od podstaw i realizacja kompleksowej kampanii </br></br> branża: Uroda</small>

  Otwarcie sekcji blogowej a wzrost ruchu w sklepie

   

  Po podjęciu decyzji o otwarciu bloga firmowego, założyliśmy, że wartościowe publikacje będą dodawane regularnie. Zdecydowaliśmy się na poruszanie tematów związanych z najczęściej występującymi problemami skórnymi, rodzajami cer oraz pielęgnacją. Tematyka bloga jest ściśle związana z witryną, by trafiała do osób szukających porad kosmetycznych oraz potencjalnie zainteresowanych dostępnymi w sklepie produktami.
  Podczas tworzenia treści, uwzględnione zostały najczęściej wyszukiwane słowa kluczowe oraz zagadnienia poruszane w witrynach z największym ruchem organicznym na daną frazę kluczową. Wszystkie publikacje są traktowane z należytą starannością i na tyle na ile jest to możliwe, wyczerpują poruszany temat.

  Wszystkie teksty, które zostały napisane przez copywriterów, przed publikacją były akceptowane przez klienta, dzięki czemu mamy pewność, że treści są całkowicie poprawne, a co za tym idzie – mają realną wartość dla odbiorców. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwoliło nam zachować początkowy zamysł sekcji blogowej, według którego artykuły miały być skierowane do osób szukających porad kosmetycznych. Nie da się ukryć, że w tej sytuacji rzetelność jest bardzo ważna.

  Opublikowane artykuły są również poprawne pod względem SEO, między innymi dlatego, że posiadają odpowiednie zagęszczenie słów kluczowych, które zostało zastosowane w bardzo naturalny sposób. Takie rozwiązanie sprawia, że tekst jest przystępny i łatwy w odbiorze dla użytkownika.

  Regularne publikacje trwały ponad dwa lata, co nie było bez znaczenia dla ruchu w witrynie. Część artykułów uplasowała się na wysokich pozycjach w organicznych wynikach wyszukiwania. Od momentu wdrożenia regularnych publikacji, ilość organicznych słów kluczowych, znajdujących się na wysokich pozycjach w wyszukiwarce, znacznie wzrosła.

  Poruszanie na blogu problematyki związanej z tematyką portalu jest niezwykle ważne. Dzięki temu, generujemy ruch wartościowy. Taki zabieg ułatwia również linkowanie wewnętrzne, które w tym przypadku może odbywać się między artykułami oraz prowadzić do kategorii lub konkretnych produktów. Jest też zdecydowanie większe prawdopodobieństwo, że osoba czytająca o sposobach na pozbycie się trądziku kupi przy okazji sugerowane kosmetyki. Ponadto odpowiednio przeprowadzone linkowanie wewnętrzne z artykułów blogowych wpływa na widoczność kategorii oraz produktów w sklepie. Można to zaobserwować na wykresie widoczności wybranej kategorii:

  obraz 1 Sklep Internetowy Ziaja<small>Stworzenie sklepu od podstaw i realizacja kompleksowej kampanii </br></br> branża: Uroda</small>

  Źródło: Senuto

  Nie bez znaczenia są również publikacje zewnętrzne. Regularne tworzenie zróżnicowanych treści na portale zewnętrzne związane tematycznie z domeną naszego klienta oraz skierowane do założonej przez nas grupy odbiorców, pozwoliło zdobyć wartościowe linki, ale przede wszystkim zwiększyć ruch w witrynie i świadomość marki. W ten sposób mogliśmy w naturalny sposób umieszczać w treści artykułu odnośniki kierujące do konkretnych artykułów blogowych, kategorii, a nawet produktów.

  Przy pomocy Senuto znaleźliśmy słowa kluczowe, pod które copywriterzy pisali artykuły. Usystematyzowanie pracy, dzięki tej platformie stało się niemal banalnie proste. Podpowiedzi fraz kluczowych pozwalają zorientować się w grupie odbiorców oraz interesujących ich tematach. Narzędzia, które są dostępne w Senuto, dają możliwość znalezienia słów kluczowych, powiązanych fraz oraz najczęściej zadawanych pytań.

   

  gen Sklep Internetowy Ziaja<small>Stworzenie sklepu od podstaw i realizacja kompleksowej kampanii </br></br> branża: Uroda</small>

  Źródło: Senuto

  Wzrost widoczny jest na wykresie:

  obraz 1 1 Sklep Internetowy Ziaja<small>Stworzenie sklepu od podstaw i realizacja kompleksowej kampanii </br></br> branża: Uroda</small>

  Źródło: Senuto

   

  Optymalizację artykułów blogowych przeprowadziliśmy między innymi przy pomocy platformy Surfer SEO.

   

  surfer Sklep Internetowy Ziaja<small>Stworzenie sklepu od podstaw i realizacja kompleksowej kampanii </br></br> branża: Uroda</small>

  Źródło: Surfer SEO

  Dzięki temu narzędziu, można w szybki sposób ustalić jakie elementy w treści strony należałoby poprawić. Podpowiada ono również, jakie słowa warto zawrzeć w treści.

  Jest to platforma, która znacznie ułatwia pracę nad optymalizacją treści, jednak warto skupić się frazach, które stricte odnoszą się do tematyki artykułu:

  surfer2 Sklep Internetowy Ziaja<small>Stworzenie sklepu od podstaw i realizacja kompleksowej kampanii </br></br> branża: Uroda</small>

  Źródło: Surfer SEO

  Po kilku latach współpracy zostaliśmy poproszeni o kompleksową aktualizację sklepu pod kątem wizualnym. By osiągnąć lepsze efekty, podeszliśmy szerzej do tematu, a nasz dział programistyczny zlecił aktualizację całego silnika strony. Pierwsza wersja sklepu została uruchomiona w sierpniu 2016 roku, nowa natomiast na przełomie marca i kwietnia 2019, co znacząco wpłynęło na widoczność witryny.

   

  Naszym celem przy wdrożeniu nowej witryny było:

  • wizualne przygotowanie sklepu, które spełnia wytyczne działu kreatywnego marki Ziaja,
  • aktualizacja silnika strony,
  • uwzględnienie przekierowań wszystkich ważnych adresów w celu utrzymania dużego ruchu w witrynie,
  • przeniesienie wszystkich dotychczasowych treści w celu utrzymania dużego ruchu w sklepie,
  • zmiana struktury strony w oparciu o najnowsze trendy i zalecenia marki Ziaja,
  • wdrożenie wersji testowej sklepu i uruchomienie jej dla części odbiorców, a następnie płynne przejście z dotychczasowej wersji systemu na zupełnie nową.

   

  Wszystkie działania wymagały zachowania należytej ostrożności, by zachować dotychczasowych bardzo duży ruch w witrynie i opcjonalnie wpłynąć na jego zwiększenie. Samo testowanie nowej wersji sklepu zajęło około dwóch tygodni i wymagało ogromnego zaangażowania działu programistów. Efekt zaskoczył nawet nas 🙂

   

  Systematyczność działań pozwoliła zapewnić regularny wzrost widoczności sklepu przez cały okres współpracy. Dodatkowo warto zauważyć, że wdrożenie nowej  wersji witryny wraz z podjętymi w tym okresie działaniami przyczyniła się do  ogromnego ilości fraz w top 3 i top 10. Dobrze obrazuje to zrzut z narzędzia SENUTO:

  Podsumowanie

   

  Wszystkie wdrożone przez nas czynności miały na celu poprawę widoczności witryny i ruchu w sklepie internetowym. Bardzo ważna jest tu przede wszystkim regularność, ale także wielopłaszczyznowe działania, które wpływają na pozytywny odbiór marki.