Darmowa wycena

  Jeśli chcesz by Twoje zapytanie trafiło szybciej do odpowiedniego specjalisty wypełnij i wyślij poniższy szczegółowy formularz.

  Możesz także skorzystać z prostego formularza w stopce strony, aby nasz konsultant skontaktował się z Tobą.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez RSS Media Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (31-223), ul. Pachońskiego2/220, zawartych w formularzu kontaktowym w celu realizacji przesłanego za jego pośrednictwem zgłoszenia. Zapoznałem/am się z Polityką Prywatności. Wiem, że moja zgoda może być w każdym czasie odwołana poprzez wysłanie maila na adres: iod@seolo.pl

  [c4wp_nocaptcha g-recaptcha-response]

  Jak wygenerować fakturę AdWords?

  faktury-adwords

  Jednym z najczęściej zadawanych przez klientów pytań jest to dotyczące faktury AdWords. Niewiele osób wie, gdzie znaleźć faktury w systemie AdWords, ani w jaki sposób je pobrać. Z myślą o naszych klientach powstał ten krótki poradnik. Zatem zacznijmy od początku!

   

  Lokalizacja faktur AdWords

  1. Po zalogowaniu się na konto AdWords należy wybrać trzy pionowe kropki, znajdujące się w prawym górnym rogu panelu.

   

   

  2. Po kliknięciu w ikonę rozwinięte zostanie menu, z którego należy wybrać opcję „Rozliczenia i płatności”:

   

   

  3. Wybranie tej opcji skutkuje przeniesieniem użytkownika na kartę, na której znajdują się głównie informacje dotyczące płatności:

   

   

  4. W sekcji „Transakcje” należy wybrać „Wyświetl transakcje i dokumenty”.

   

   

  5 . Wyświetlone zostały aktywności kampanii w konkretnych miesiącach. Wystarczy odszukać interesujący nas okres i kliknąć ciąg niebieskich liczb, znajdujący się pod napisem „Faktura VAT”.

   

   

  6. Faktura AdWords zostanie automatycznie pobrana i zapisana w formacie PDF na urządzeniu, z którego obecnie korzystamy.

   

   

  7. Nie tak dawno AdWords wprowadził też prostszą wersję generowania faktur – wystarczy pozostać na karcie, która została wyświetlona po wybraniu z menu „Rozliczenia i płatności”, czyli:

   

   

  8. W sekcji „Transakcje”, obok kwoty i zakresu dat z poprzedniego miesiąca, pojawia się ikona pobierania:

   

   

  9. Wystarczy ją wybrać, by system AdWords wiedział, że zależy nam jedynie na pobraniu faktury, a nie na analizie aktywności:

   

   

  10. Po wybraniu tej opcji faktura AdWords zostanie pobrana i zapisana w formacie PDF na urządzeniu, z którego korzystamy.

   

  Faktury AdWords z niestandardowego zakresu dat

   

  System AdWords automatycznie ustawia widok karty na ostatnie trzy miesiące. Jeśli reklamodawca chce zobaczyć faktury VAT za dłuższy okres i nie interesują go aktywności, może przefiltrować widok.

   

  1. Po wejściu na kartę „Transakcje” mamy do czynienia z trzema kolumnami, które w standardowym widoku AdWords wyglądają następująco:

   

   

  2. Jeżeli reklamodawcę interesują jedynie faktury wygenerowane przez system AdWords, wystarczy, że w sekcji „Wszystkie transakcje” wybierze opcję „VAT”:

   

   

  3. A w miejscu, w którym automatycznie ustawiono trzy miesiące, wybierze interesujący go zakres dat:

   

   

  4. Jak widać powyżej, faktury nie są od razu dostępne. Reklamodawca musi wybrać sekcję „Dokumenty”, która znajduje się pod zakresem dat:

   

   

  5. Faktury AdWords z wybranego zakresu dat są gotowe do pobrania.

   

  W jaki sposób rozliczana jest faktura AdWords?

   

  W tym wypadku muszą zostać rozpatrzone dwa czynniki – rozliczenie podatku VAT i rozliczenie faktury w kosztach działalności. Sposób rozliczenia zależny jest od tego, czy reklamodawca jest czynnym płatnikiem VAT czy nie.

   

  Więcej informacji na ten temat znalazło się w artykule poświęconym księgowaniu faktur Google AdWords i Facebook.

  Brak komentarzy

  Dodaj komentarz: