Darmowa wycena

Jeśli chcesz by Twoje zapytanie trafiło szybciej do odpowiedniego specjalisty wypełnij i wyślij poniższy szczegółowy formularz.

Możesz także skorzystać z prostego formularza w stopce strony, aby nasz konsultant skontaktował się z Tobą.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez RSS Media Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (31-223), ul. Pachońskiego2/220, zawartych w formularzu kontaktowym w celu realizacji przesłanego za jego pośrednictwem zgłoszenia.
Zapoznałem/am się z Polityką Prywatności.
Wiem, że moja zgoda może być w każdym czasie odwołana poprzez wysłanie maila na adres: iod@seolo.pl

Jak wygenerować fakturę AdWords?

faktury-adwords

Jednym z najczęściej zadawanych przez klientów pytań jest to dotyczące faktury AdWords. Niewiele osób wie, gdzie znaleźć faktury w systemie AdWords, ani w jaki sposób je pobrać. Z myślą o naszych klientach powstał ten krótki poradnik. Zatem zacznijmy od początku!

 

Lokalizacja faktur AdWords

  1. Po zalogowaniu się na konto AdWords należy wybrać trzy pionowe kropki, znajdujące się w prawym górnym rogu panelu.

 

 

2. Po kliknięciu w ikonę rozwinięte zostanie menu, z którego należy wybrać opcję „Rozliczenia i płatności”:

 

 

3. Wybranie tej opcji skutkuje przeniesieniem użytkownika na kartę, na której znajdują się głównie informacje dotyczące płatności:

 

 

4. W sekcji „Transakcje” należy wybrać „Wyświetl transakcje i dokumenty”.

 

 

5 . Wyświetlone zostały aktywności kampanii w konkretnych miesiącach. Wystarczy odszukać interesujący nas okres i kliknąć ciąg niebieskich liczb, znajdujący się pod napisem „Faktura VAT”.

 

 

6. Faktura AdWords zostanie automatycznie pobrana i zapisana w formacie PDF na urządzeniu, z którego obecnie korzystamy.

 

 

7. Nie tak dawno AdWords wprowadził też prostszą wersję generowania faktur – wystarczy pozostać na karcie, która została wyświetlona po wybraniu z menu „Rozliczenia i płatności”, czyli:

 

 

8. W sekcji „Transakcje”, obok kwoty i zakresu dat z poprzedniego miesiąca, pojawia się ikona pobierania:

 

 

9. Wystarczy ją wybrać, by system AdWords wiedział, że zależy nam jedynie na pobraniu faktury, a nie na analizie aktywności:

 

 

10. Po wybraniu tej opcji faktura AdWords zostanie pobrana i zapisana w formacie PDF na urządzeniu, z którego korzystamy.

 

Faktury AdWords z niestandardowego zakresu dat

 

System AdWords automatycznie ustawia widok karty na ostatnie trzy miesiące. Jeśli reklamodawca chce zobaczyć faktury VAT za dłuższy okres i nie interesują go aktywności, może przefiltrować widok.

 

  1. Po wejściu na kartę „Transakcje” mamy do czynienia z trzema kolumnami, które w standardowym widoku AdWords wyglądają następująco:

 

 

2. Jeżeli reklamodawcę interesują jedynie faktury wygenerowane przez system AdWords, wystarczy, że w sekcji „Wszystkie transakcje” wybierze opcję „VAT”:

 

 

3. A w miejscu, w którym automatycznie ustawiono trzy miesiące, wybierze interesujący go zakres dat:

 

 

4. Jak widać powyżej, faktury nie są od razu dostępne. Reklamodawca musi wybrać sekcję „Dokumenty”, która znajduje się pod zakresem dat:

 

 

5. Faktury AdWords z wybranego zakresu dat są gotowe do pobrania.

 

W jaki sposób rozliczana jest faktura AdWords?

 

W tym wypadku muszą zostać rozpatrzone dwa czynniki – rozliczenie podatku VAT i rozliczenie faktury w kosztach działalności. Sposób rozliczenia zależny jest od tego, czy reklamodawca jest czynnym płatnikiem VAT czy nie.

 

Więcej informacji na ten temat znalazło się w artykule poświęconym księgowaniu faktur Google AdWords i Facebook.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz: