Darmowa wycena

    Jeśli chcesz by Twoje zapytanie trafiło szybciej do odpowiedniego specjalisty wypełnij i wyślij poniższy szczegółowy formularz.

    Możesz także skorzystać z prostego formularza w stopce strony, aby nasz konsultant skontaktował się z Tobą.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez RSS Media Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (31-223), ul. Pachońskiego2/220, zawartych w formularzu kontaktowym w celu realizacji przesłanego za jego pośrednictwem zgłoszenia. Zapoznałem/am się z Polityką Prywatności. Wiem, że moja zgoda może być w każdym czasie odwołana poprzez wysłanie maila na adres: iod@seolo.pl

    [c4wp_nocaptcha g-recaptcha-response]

    Optymalizacja kampanii AdWords w 4 prostych krokach

    optymalizacja-kampanii-adwords

    Każda kampania AdWords prędzej czy później wymaga optymalizacji. Nie ma znaczenia, czy dotyczy to dużych firm z równie dużym budżetem, czy też niewielkich z ograniczonymi finansami. Wszystkie kampanie AdWords w równym stopniu wymagają przeprowadzania regularnych optymalizacji, by ich skuteczność była możliwie największa. Reklamy muszą być stale kontrolowane i udoskonalane, aby spełniały oczekiwania klientów.

     

    Dlatego powstał pomysł, by stworzyć wpis dotyczący optymalizacji kampanii AdWords, tak by klienci wiedzieli czego wymagać od agencji, a koledzy po fachu mogli odświeżyć swoją wiedzę (i my również).

     

    Kampanie AdWords mają pomóc klientom w wyróżnieniu się i zaistnieniu na rynku. Samo stworzenie reklamy nie poprawi widoczności firmy, należy jeszcze zadbać o szereg innych czynników, które sprawią, że kampania przyniesie oczekiwane korzyści. Internet stale się rozrasta, powstają nowe strony internetowe, nowe firmy. To właśnie w Sieci wiele firm walczy o byt i albo wygrają tę walkę, albo zginą w czeluściach Internetu. Co zrobić, by nasza witryna nie znalazła się „na końcu internetów”?

     

    1. Precyzyjnie określ cel kampanii

    Przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań w zakresie AdWords należy zastanowić się nad celem kampanii. Może nim być:

     

    • sprzedaż,
    • pozyskanie kontaktów,
    • zwiększenie rozpoznawalności marki.

     

    Warto na tym etapie ustalić czy klienci mają nas sami znajdować oraz czy nasza witryna spełnia ich oczekiwania. Nieprzyjazna użytkownikowi strona internetowa będzie podnosiła współczynnik odrzuceń, gdy po kliknięciu w reklamę witryna będzie się długo ładowała lub gdy internauta nie znajdzie na niej tego, czego szukał.

     

    Określanie celu kampanii wydaje się proste, jednak warto pamiętać – jedna kampania powinna mieć jeden cel. Musi on być precyzyjnie określony i prosty, by nie mógł być swobodnie interpretowany. Cel powinien też być mierzalny – liczby wyrażające stopień jego realizacji dadzą możliwość dokładnego sprawdzenia poziomu jego realizacji.

     

    Każdej z firm będzie zależało na zrealizowaniu innego celu, będzie o tym decydował głównie budżet i inne czynniki. Dlatego też przed rozpoczęciem pierwszej kampanii trzeba pamiętać o dokładnym określeniu celu kampanii.

     

    2. Konfiguracja kampanii

    Pamiętaj, by po stworzeniu kampanii mieć pewność, że:

     

    • Struktura konta odzwierciedla strukturę witryny

    Jest to szczególnie ważne w przypadku dużych klientów – wiele kampanii i grup reklam może szybko doprowadzić agencję do zguby, a wiadomo – jak coś jest niedbale zrobione to z niechęcią do tego wracamy, nawet jeśli chodzi o naniesienie poprawek. Porada od samego Google dotycząca struktury sprawia, że konto AdWords jest czytelne i przejrzyste, dzięki czemu z łatwością można monitorować kampanie i sprawdzać ich skuteczność.

     

    • Kampania na sieć wyszukiwania oraz kampania na sieć reklamową to dwie osobne kampanie

    Bardzo często popełnianym przez agencje błędem jest łączenie kampanii na sieć wyszukiwania z kampanią w sieci reklamowej. Nie jest to oczywiście niedozwolone działanie (niekiedy nawet polecane), jednak zazwyczaj nieopłacalne. Ponieważ w sieci reklamowej CTR jest zdecydowanie niższy niż w sieci wyszukiwania. Dlatego łączenie ze sobą tych dwóch kampanii wpływa negatywnie, nie tylko na ogólny CTR, ale też na analizę danych, która staje się mocno utrudniona. Wszystkie te czynniki znajdują swoje odzwierciedlenie w zwiększonym koszcie prowadzonych działań reklamowych.

     

    • Ranking reklamy jest na wysokim poziomie

    Za każdym razem, gdy użytkownik wpisuje konkretne słowo kluczowe w wyszukiwarkę, Google błyskawicznie przeprowadza aukcje, by wybrać reklamy, które pojawią się w wynikach wyszukiwania i określa ich kolejność. W ten sposób ustalany jest ranking reklamy – na podstawie kwoty, Wyniku Jakości i oczekiwanego wpływu rozszerzeń. Ranking reklamy „decyduje”, na którym miejscu w wyszukiwarce zostanie wyświetlona reklama. Nie zawsze osiągnięcie najwyższej pozycji jest możliwe, zależy to od konkurencji, jednak zawsze należy dążyć do osiągnięcia możliwie najlepszego miejsca, ponieważ im wyżej znajduje się nasza reklama, tym większe prawdopodobieństwo, że użytkownik odwiedzi naszą witrynę.

     

    • Połączyłeś konto AdWords z kontem Analytics

    Prowadzenie kampanii AdWords bez Google Analytics oczywiście jest możliwe, ale bezsensowne. Dostęp do danych znajdujących się w Analytics pozwala uzyskać niezbędne informacje, które są bardzo przydatne do optymalizacji, takie jak: współczynnik odrzuceń, średni czas jaki użytkownik spędził na stronie, a także integrację z danymi sklepu. Google Analytics pozwala śledzić zdarzenia na stronie, które pomogą nam zbudować listy remarketingowe, a także dostrzec czego użytkownicy poszukują na naszej stronie.

     

    • Posiadasz wysoki Wynik Jakości

    Wynik Jakości to taki „gość”, który pozwala nam albo zaoszczędzić pieniądze, albo zmusza nas do wydawania. Wynik Jakości opiera się na historii konta i prognozowanych wynikach. Obliczany jest na bieżąco, uwzględnia samo zapytanie oraz lokalizację użytkownika. Google uwielbia wysoki Wynik Jakości, dlatego nagradza takie reklamy wyższą pozycją w wyszukiwarce i niższymi kosztami za kliknięcie.

     

    • Dodałeś kod konwersji

    Kampanie AdWords nie miałyby sensu, gdyby agencje nie mierzyły ich skuteczności. Jest to możliwe dzięki kodowi konwersji. Trzeba go umieścić na stronie, która potwierdza zapisanie do newslettera lub potwierdzającej zakup. Wówczas bezpośrednio na koncie AdWords można znaleźć informacje o skuteczności kampanii. Cele można także eksportować z Google Analytics.

     

    • Strona docelowa jest odpowiednia

    Po wpisaniu słowa kluczowego w wyszukiwarkę, użytkownik otrzymuje mnóstwo wyników. Wielokrotnie szukając interesujących nas kwestii, zostajemy przeniesieni na stronę o innej tematyce. Szukamy butów Nike, a wyświetlono nam Adidasy. Co robimy? Przeglądamy Adidasy, których nie chcemy? Nie – opuszczamy witrynę i szukamy dalej. W przyszłości, jeśli zapamiętamy stronę jako nietrafną, już więcej jej nie odwiedzimy, nawet jeśli asortymentem spełni nasze oczekiwania. Dlatego nie warto narażać się na stratę klienta. Jeśli nie posiadamy konkretnego modelu butów, czy marki, nie używajmy ich jako słowa kluczowego przekierowując na inną markę czy model w nadziei, że a nuż się uda. Nie, nie uda się. Strona docelowa musi być adekwatna do tekstu reklamy i słów kluczowych, inaczej współczynnik odrzuceń będzie bardzo duży, klikalność reklamy spora, ale firma nie doczeka się żadnej transakcji.

     

    • Posiadasz kampanię brandową

    Wiele firm zapomina o prowadzeniu kampanii na nazwę firmy. Bo nie ma znaczenia, bo po co, bo szkoda czasu na głupoty. Jednak warto wspomnieć, że tego typu kampanie mają dużo wyższy CTR niż inne reklamy. No i niskie stawki za kliknięcie – zazwyczaj w okolicach kilku groszy.

     

    Klienci często pytają, czy jest sens tworzenia kampanii brandowej, jeśli są już rozpoznawalną marką. Zdecydowanie warto, ponieważ:

    – uzyskujemy dodatkową powierzchnię na stronie wyników wyszukiwania Google, dzięki czemu jesteśmy bardziej widoczni,

    – to doskonała obrona przed konkurencją, która może chcieć reklamować się na naszą markę.

     

    Płatne wyniki wyszukiwania generują zdecydowanie większy ruch w witrynie niż same wyniki organiczne.

     

    Kampania brandowa powinna zostać wyodrębniona.

     

    • Twoje reklamy są atrakcyjne dla użytkowników

    Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć teksty reklamowe podobnie jak konkurencja, której się dobrze powodzi, ale czy to nas wyróżni? Ani odrobinę. Nawet jeśli uda nam się osiągnąć wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania, a nasze teksty będą bliźniacze – zginiemy. „Wyróżnij się lub zgiń” – pamiętacie? Teksty reklamowe muszą przyciągać uwagę, wyróżniać się na tle konkurencji. Może jakąś cyfrą? Iluśletnim doświadczeniem, rabatem?

     

    • Tag marketingowy na stronie został dodany

    Kampanie remarketingowe wymagają utworzenia grupy minimum 100 osób w sieci reklamowej i 1 000 osób w sieci wyszukiwania. Dlatego też należy pomyśleć o remarketingu od razu po stworzeniu konta, by grupa powoli zaczęła się tworzyć.

     

    Na poziomie konta możemy wygenerować dwa tagi – remarketing zwykły i dynamiczny.

     

    Więcej na temat remarketingu dowiesz się z artykułu: Na czym polega remarketing? Kompendium wiedzy

     

    • Dostosowałeś stawki do lokalizacji

    Stawki w kampanii mogą być optymalizowane pod względem miasta, regionu lub kraju – jeśli prowadzisz firmę ogólnopolską i widzisz, że w Gdańsku Twoje reklamy generują największy zysk, możesz podnieść kwoty za kliknięcie w tym mieście. Jeśli najmniej klientów masz w Toruniu, możesz całkowicie wykluczyć to miasto lub obniżyć stawki w tej lokalizacji.

     

    • W każdej grupie reklam znajdują się co najmniej trzy teksty reklamowe

    Wysokiej jakości teksty reklamowe to połowa sukcesu – klient po zobaczeniu reklamy musi chcieć w nią kliknąć. Na etapie wyświetlenia reklamy klienci zostają podzieleni na tych zainteresowanych i pozostałych. Nie bójmy się testować reklam – podzielmy je na informacyjne, emocjonalne, dodajmy liczby. Dlaczego akurat trzy teksty? W ten sposób sprawdzisz różne opcje, przekonasz się, jaki rodzaj przekazu preferują Twoi klienci.

     

    • Ustawiłeś wykluczające słowa kluczowe

    Wykluczające słowa kluczowe to niezbędny element kampanii. Warto zwrócić na nie uwagę w czasie wyszukiwania słów kluczowych. Zawsze przy okazji trafimy na takie, na które nie chcemy wyświetlać naszych reklam.

     

    • Teksty reklamowe są powiązane ze słowami kluczowymi występującymi w danej grupie reklam

    By wynik jakości reklam był wysoki, należy uwzględniać w tekstach reklamowych słowa kluczowe. Użytkownik widząc pożądaną frazę w tekście reklamowym klika w reklamę, bo widzi dokładnie to czego szukał. CTR może drastycznie spaść, gdy w reklamie nie pojawia się fraza kluczowa.

     

    Dlatego dobrą praktyką jest tworzenie niewielkich grup reklam, ściśle powiązanych ze sobą słów kluczowych. Dzięki temu kontrola nad tekstami reklamowymi jest łatwiejsza.

     

    • Dodane słowa kluczowe mają różne opcje dopasowania

    AdWords dysponuje kilkoma rodzajami dopasowań słów kluczowych: przybliżonym, przybliżonym z modyfikatorem, dopasowaniem do wyrażenia oraz ścisłym.

     

    Najbardziej ogólnym jest dopasowanie przybliżone, które pozwala uzyskać większy ruch. Jednak wybierając ten typ dopasowania dajemy Google wolną rękę w używaniu synonimów oraz w samodzielnym dopasowaniu słowa kluczowego do zapytań klientów. Bywa to ryzykowny wybór, który może poskutkować wyświetlaniem się reklam na hasła w niemile widzianym przez nas kontekście.

     

    Dopasowanie ścisłe jest najdokładniejsze – klient musi wpisać w wyszukiwarkę dokładnie takie słowa jak nasze frazy kluczowe, nawet w takiej samej kolejności, by zobaczyć naszą reklamę. Zawęża to jednak bardzo mocno grupę naszych potencjalnych klientów.

     

    W przypadku dopasowań do wyrażenia oraz przybliżonego z modyfikatorem mamy większą kontrolę nad modyfikacjami ze strony Google. Używając tych typów mamy pewność, że frazy będące naszymi słowami kluczowymi, pojawiają się w zapytaniu klienta.

     

    Stosowanie jedynie dopasowania ścisłego znacznie ogranicza zasięg kampanii. Zastosowanie samego dopasowania przybliżonego narazi nas na szybkie wyczerpanie budżetu. Używanie różnych dopasowań na koncie pozwala nam zorientować się, które są najbardziej skuteczne, by z czasem pozostawić jedynie te najbardziej opłacalne.

     

    Warto zaznaczyć, że największym błędem popełnianym przez początkujących reklamodawców jest używanie zbyt ogólnych słów kluczowych. Reklamując usługi hydrauliczne i używając słów, takich jak: hydraulik, zlew, naprawa, awaria, podniesiemy koszty prowadzenia kampanii bez korzystnego wpływu na zwrot z inwestycji.

     

    • Ustawiłeś rozszerzenia reklam

    Rozszerzenia reklam są bardzo często pomijane przez reklamodawców. A to ogromne marnotrawstwo! Google dodaje od siebie „bonus” za uzyskanie wysokiego miejsca reklamy dodając do niej rozszerzenia linków do podstron, numer telefonu czy adres. Dodanie rozszerzeń reklamy zwiększa ich widoczność w wynikach wyszukiwania, ale także może zwiększać sprzedaż oraz posłużyć jako informacja dla klientów o tym, co jeszcze znajduje się w ofercie naszego sklepu. Firma, która ma charakter lokalny powinna rozważyć dodanie do reklam adresu, ponieważ doskonale wpływa to na podniesienie CTR.

     

    3. Elementy optymalizacji kampanii AdWords

    To teksty reklamowe odpowiadają za doprowadzenie do konwersji. Mają one zachęcić klienta do kliknięcia w reklamę i doprowadzić go do interesującego go strony docelowej. Dlatego istotne jest by w każdej grupie reklam znajdowały się co najmniej trzy teksty reklamowe. Niekiedy zmiana nawet jednego słowa w tekście reklamowym znacznie wpływa na CTR. Warto testować różne kreacje reklamowe, by móc wybrać z czasem tę, która sprawdza się najlepiej.

     

    Optymalizowanie słów kluczowych

    Zacznijmy od słów kluczowych – bardzo wiele przecież od nich zależy.

     

    Każdy z typów dopasowania ma inny sposób zapisu. I tak:

     

    – dopasowanie przybliżone zapisywane jest jako słowo kluczowe,
    – dopasowanie ścisłe zapisywane jest jako [słowo kluczowe],
    – dopasowanie do wyrażenie zapisywane jest jako „słowo kluczowe”,
    – dopasowanie przybliżone z modyfikatorem zapisywane jest jako +słowo +kluczowe.

     

    Pamiętajmy, by nie stosować jednego typu dopasowania. Możemy w ten sposób, albo znacznie ograniczyć zasięg reklamy, albo roztrwonić bez sensu cały budżet.

     

    Dobrą praktyką jest sprawdzanie sekcji „Szczegóły wyszukiwanego hasła”. To tutaj zobaczymy na jakie frazy wyświetlały się nasze reklamy. Skuteczne hasła od razu możemy umieścić w grupie reklam. Nieefektywne słowa kluczowe przenosimy do fraz wykluczających.

     

    Warto sprawdzać wynik jakości słów kluczowych. Można to zrobić poprzez dodanie kolumny w zakładce słów kluczowych (dostosowanie kolumny, dodając atrybut). Wynik jakości znajduje się również w „chmurce” obok słowa kluczowego.

     

    4. Najczęściej występujące problemy z kampanią

    CTR na niskim poziomie
    W zakładce „Szczegóły” wybranego hasła znajdziemy informacje na jakie hasła wyświetlana jest nasza reklama. Istnieje możliwość, że pojawi się tam wiele fraz, na które nie chcemy wyświetlać reklam. Należy czym prędzej umieścić je w wykluczających słowach kluczowych.

     

    Kiedyś panowało przekonanie, że jeśli nie jesteś w stanie zainwestować czasu i pieniędzy w poprawienie jakości złej strony docelowej, wystarczy zainwestować w AdWords. Całe szczęście jest to nieaktualne. Google bardzo dba o użytkowników i chce, by prezentowane treści były możliwie najlepsze jakości. Dlatego też jakość strony docelowej jest tak ważna. Stronę docelową należy zoptymalizować pod kątem SEO. Jeśli witryna będzie miała poprawne tytuły, nagłówki, adres oraz treść, w której znajdują się słowa kluczowe, wówczas wynik jakości będzie zdecydowanie wyższy.

     

    Niepoprawna lokalizacja
    Jeśli kampania została skierowana na konkretny region lub miasto, a inne miejscowości zostały wykluczone, należy upewnić się, że nikt nie popełnił błędu, omyłkowo wykluczając pożądane przez nas miasto. Istnieje również prawdopodobieństwo, że lokalizacja została niepoprawnie ustawiona.

     

    Niski wynik jakości słów kluczowych
    Przy wyniku jakości słów kluczowych pojawia się informacja, co może być przyczyną takiego stanu i to właśnie na te czynniki należy zwrócić szczególną uwagę.

     

    Trzema podstawowymi parametrami są: przewidywany współczynnik klikalności, trafność reklamy, oraz jakość strony docelowej z punktu widzenia odbiorcy.

     

    Nieodpowiednie słowa kluczowe
    Czasami słowa kluczowe nie zostają sprawdzone narzędziami, a dodane „na oko”, bo ktoś myślał, że właśnie te są wyszukiwane. W kampaniach AdWords nic nie można robić „na oko”. Jeśli wyszukiwane frazy różnią się od tych, które posiadamy, wówczas reklamy nie będą wyświetlane. Przed dodaniem słów kluczowych trzeba je najpierw przeanalizować za pomocą Planera Słów Kluczowych lub Senuto.

     

    Niski CTR słów kluczowych
    Aby podnieść CTR należy dodać słowa kluczowe na odpowiednim typie dopasowania, a także umieścić słowa wykluczające. Pamiętajmy, że najniższy CTR będzie pojawiał się w przypadku słów na dopasowaniu przybliżonym, a najwyższy – na dopasowaniu ścisłym. Należy rozważyć tu rozwiązanie pośrednie – dodanie słów na dopasowaniu do wyrażenia lub z modyfikatorem. Nie da się ukryć, że najważniejsze jest tu zadbanie o odpowiednią listę słów wykluczających dla konta, kampanii oraz grup reklam.

     

    Zbyt ogólne słowa kluczowe
    Budżet szybko się wyczerpuje, a po klientach nie ma ani śladu? Wszystko wskazuje na to, że używane słowa kluczowe są zbyt ogólne. Z pomocą przychodzi Planer Słów Kluczowych, który pozwoli precyzyjnie określić słowa kluczowe i przy okazji podpowie, jakie wykluczenia warto użyć.

     

    Niski CTR reklam
    W przypadku reklam dużą rolę może odegrać nawet jedno słowo, dlatego różnice w CTR reklam mogą być znaczące. Ważne jest testowanie różnych opcji oraz regularne zaglądanie na kartę reklam. Znaczące jest dodawanie, co jakiś czas nowych tekstów reklamowych i wstrzymywanie tych z niskim CTR.

     

    Aby móc monitorować skuteczność reklam należy cofnąć się do ustawień kampanii i pamiętać o tym, by włączona pozostała opcja równomiernego wyświetlania tekstów, a nie optymalizacja pod kątem kliknięć.

     

    Reklama, która została dodana do konta zawsze będzie miała większą liczbę kliknięć niż ta nowo dodana.

     

    Jeśli w sposób zaawansowany analizujesz reklamy, zwróć uwagę jak przekłada się dany tekst na konwersje. Zdarzały się sytuacje, w których treść reklamy składała obietnice, które nie miały pokrycia na stronie docelowej, co skutkowało wysokim CTR, ale ani jedną konwersją. A także odwrotnie – reklamy z niskim CTR prowadziły do znacznej ilości konwersji.

     

    Nieodpowiednie dopasowanie strony docelowej do słów kluczowych
    Bardzo często, bez względu na słowa kluczowe, na stronę docelową wybierana jest strona główna. Wpływa to na wzrost współczynnika odrzuceń. Użytkownik klika w reklamę „kremu na noc”, a trafia na główną stronę sklepu. Czy chce mu się szukać odpowiedniej kategorii? Jasne, że nie. Opuszcza witrynę.

     

    Wysoki koszt kliknięcia słowa kluczowego
    CPC słów kluczowych można regulować za pomocą reguły automatycznej, która będzie obniżać, albo podwyższać maksymalny CPC w razie potrzeby. W przypadku większych kampanii reguły automatyczne będą zdecydowanie skuteczniejsze i mniej czasochłonne od ręcznych ustawień.

     

    Koszt kliknięcia można obniżyć, kiedy reklama ma stabilną pozycję i utrzymuje się w pierwszej trójce. Natomiast jeśli spada, należy pomyśleć nad podniesieniem stawki CPC, ponieważ konwersji z niższych pozycji będzie zdecydowanie mniej. Stawkę CPC należy pozostawić na dotychczasowym poziomie jeśli słowo kluczowe generuje korzystne konwersje.

     

    Zdublowane słowa kluczowe
    Słowa kluczowe nie mogą się dublować między sobą w kampaniach ani w grupach reklam. Wszystkie wyświetlenia, konwersje i kliknięcia zostaną podzielone przez duplikaty, co zaburzy obraz kampanii, a same duplikaty będą między sobą walczyły, przez co ucierpi nasz budżet.

     

    Wysoki współczynnik odrzuceń strony
    Problem stanowi tu strona docelowa. Jeśli klient nie chce na niej pozostać, prawdopodobnie nie znajduje na niej interesujących go informacji czy produktów. Należy sprawdzić czy strona docelowa jest poprawna, a także przetestować inne strony docelowe.

     

    Brak reklam z funkcją „keyword”
    Wiele osób zapomina o tej możliwości, która bardzo dobrze wpływa na klikalność reklam. Warto z niej korzystać, skoro Google daje taką możliwość.

     

    Mały zasięg kampanii
    Zasięg kampanii zależny jest od słów kluczowych. Jeśli jest on zbyt mały warto poszukać nowych słów kluczowych. Możemy znaleźć je w raportach Google Analytics, Planerze słów kluczowych, Senuto albo Semstorm. Pomocna może okazać się karta „Możliwości” w panelu AdWords. Nie da się ukryć, że często sugestie są mało trafione, jednak niekiedy można tam znaleźć prawdziwe perełki.

     

    Jeśli reklamy nie mają odpowiedniego zasięgu, nie wygenerują ruchu, dlatego warto sprawdzić w czym tkwi problem. Wyświetlanie reklam może zostać ograniczone z powodu budżetu, jeśli jest go za mało lub gdy słów kluczowych jest za dużo.

     

    Problem może tkwić również w zbyt ograniczonym harmonogramie reklam – jeśli z niego korzystasz, upewnij się, że nie został on zbyt zawężony.

     

    Zbyt wysokie pozycje reklam
    Co w tym złego? Wyższe pozycje związane są z wyższymi kosztami, a niekoniecznie wyższymi zarobkami. Niekiedy budżet witryn znajdujących się na pierwszej pozycji zostaje wyczerpany przez osoby klikające na oślep. Albo nie trafią w interesujący ich nagłówek, bo korzystają z urządzenia mobilnego, albo odwiedzają zawsze pierwszą stronę od góry, żeby się rozejrzeć, co nigdy nie prowadzi do zakupu. Jeśli najwyższą pozycję uzyskaliśmy niewielkim kosztem, dzięki wysokiemu Wynikowi Jakości to wszystko w porządku, jeśli jednak zdobyliśmy ją przez przepłacanie, warto zastanowić się czy opłaca się skórka za wyprawkę.

     

    Niski współczynnik udziału w wyświetleniach
    Współczynnik udziału w wyświetleniach powinien wynosić więcej niż 80%. Szczególnie wtedy, gdy kampania uzyskuje wysoką rentowność. Niższy wynik może być spowodowany zbyt małym budżetem, albo niezadowalającą pozycją reklam. Warte uwagi są też pory emisji reklam, a także kierowanie geograficzne, tak by treści wyświetlały się w porach najwyższej konwersji, by dotrzeć do potencjalnych klientów.

     

    Każda kampania AdWords wymaga po pewnym czasie optymalizacji, dlatego należy pamiętać o jej regularnym wykonywaniu i przede wszystkim – wykonywać ją dobrze!

     

    Brak komentarzy

    Dodaj komentarz: