Darmowa wycena

    Jeśli chcesz by Twoje zapytanie trafiło szybciej do odpowiedniego specjalisty wypełnij i wyślij poniższy szczegółowy formularz.

    Możesz także skorzystać z prostego formularza w stopce strony, aby nasz konsultant skontaktował się z Tobą.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez RSS Media Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie (31-223), ul. Pachońskiego2/220, zawartych w formularzu kontaktowym w celu realizacji przesłanego za jego pośrednictwem zgłoszenia. Zapoznałem/am się z Polityką Prywatności. Wiem, że moja zgoda może być w każdym czasie odwołana poprzez wysłanie maila na adres: iod@seolo.pl

    [c4wp_nocaptcha g-recaptcha-response]

    Poznaj proces pozycjonowania e-Commerce

    Dowiedz się, jak ważne jest pozycjonowanie Twojego e-Sklepu

    Pozycjonowanie sklepu internetowego to złożony proces promocyjny na który składają się działania:

    • optymalizacyjne w samym sklepie internetowym
    • poza sklepem internetowym (m.in. badanie i poprawianie profilu linków prowadzących do pozycjonowanego sklepu)

    Skorzystać z niego mogą zarówno właściciele nowo otwartych sklepów, jak i ci, którzy prowadzą swoją działalność już od wielu lat, jednak chcą podnieść swoją pozycję w wyszukiwarce lub ją umocnić. Główną zaletą wdrożenia działań związanych z pozycjonowaniem sklepu internetowego jest zwielokrotnienie zysków ze sprzedaży. Nam, jako agencji SEO również na tym zależy – w końcu dobry klient to zadowolony klient!

    Jeśli wiesz na czym polega pozycjonowanie sklepu internetowego i chcesz jedynie otrzymać od nas wycenę działań promocyjnych, wystarczy, że wypełnisz formularz kontaktowy. Natomiast jeżeli interesuje Cię zagadnienie pozycjonowania sklepu internetowego, zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem.

    Specjaliści przewidują, że wzrost znaczenia sklepów
    internetowych w najbliższych latach będzie stale rósł.

    Pozycjonowanie sklepu internetowego, czyli pozwól się znaleźć!

    pozycjonowanie-sklepow-e-commerce

    Pozycjonowanie sklepu internetowego jest procesem długotrwałym, złożonym i wymaga ingerencji również w obrębie witryny. Efekty działań agencji marketingowej najczęściej odczuwalne są dopiero po kilku miesiącach. Może to potrwać dłużej, jeśli sklep internetowy posiada bardzo popularny asortyment i konkurencje, która jest znana i już od dłuższego czasu inwestuje w reklamę internetową. Jednak gra jest warta świeczki, a cierpliwość popłaca – zyski mogą z czasem zostać zwielokrotnione.

    W sprzedaży internetowej niezwykle ważna jest jakość oferowanych produktów oraz intuicyjność sklepu. Nie da się ukryć, że sukces i zyski z prowadzonej działalności w dużym stopniu zależą od widoczności witryny w wynikach organicznych. To właśnie dlatego pozycjonowanie sklepu internetowego w wyszukiwarkach jest jedną z najskuteczniejszych metod reklamy w Internecie.

    Pozycjonowanie sklepu internetowego wymaga od agencji marketingowej zastosowania innych technik pozycjonowania niż w przypadku stron firmowych. Mając do czynienia z e-sklepem, należy zacząć od zoptymalizowania witryny pod kątem odpowiednich słów kluczowych, a następnie przejść do zdobywaniu do niej zewnętrznych odnośników. Wiele osób nie zauważa różnicy między pozycjonowaniem dużego e-commerce, a niewielkiej strony firmowej. Rozbieżność jest jednak duża i dlatego należy uważać, by już na tym etapie nie popełnić pierwszych błędów.

    Pozycjonowanie sklepu internetowego jest ważne, nie tylko dla właściciela serwisu, ale również dla klientów. Coraz większa liczba ludzi robi zakupy w Sieci. Każda osoba posiadająca dostęp do Internetu, co najmniej raz w życiu zrobiła zakupy online. Na przestrzeni lat zmieniły się również preferencje zakupowe klientów. Użytkownicy chętnie kupują już nie tylko ubrania i sprzęt elektroniczny, ale także kosmetyki, leki oraz żywność. Współczesne tempo życia sprawia, że wyjście do sklepu, nawet jeśli znajduje się on po drugiej stronie ulicy, staje się nieopłacalne i zbyt czasochłonne. Dlatego klienci coraz częściej wybierają zakupy w Sieci. Specjaliści przewidują, że wzrost znaczenia sklepów internetowych w najbliższych latach będzie stale rósł. Oznacza to, że konkurencja z roku na rok będzie coraz większa i tylko wypozycjonowane sklepy internetowe wyróżnią się na tle swoich rywali, dotrą do klientów i zwiększą swoje zyski.

    Nie da się ukryć, że w prowadzeniu sklepu niezwykle ważny jest ruch w witrynie zachowany na odpowiednim poziomie. W dzisiejszych czasach już mało kto liczy na łut szczęścia, bo wierzy, że bogaty asortyment sklepu i atrakcyjne ceny przyciągną na stronę internetową rzesze klientów. Niestety, rzeczywistość nie jest tak kolorowa. Nie wystarczy powieszenie w magazynie podkowy na szczęście – o ruch w e-sklepie trzeba aktywnie zadbać. Tu z pomocą przychodzi pozycjonowanie sklepu internetowego.

    lemarpol-e-commerce

    Pozycjonowanie sklepów internetowych – od czego zacząć?

    Pozycjonowanie sklepu internetowego składa się z kilku etapów. Na samym początku powinien zostać przeprowadzony audyt SEO pod kątem technicznym – musi on być profesjonalny i możliwie najbardziej szczegółowy. W tej fazie wykazywane są błędy występujące w strukturze sklepu oraz proponuje się działania naprawcze.

    pozycjonowanie-sklepow

    Najczęściej są to błędy, które skutecznie blokują uzyskanie jakiejkolwiek pozycji w wyszukiwaniach organicznych. Zmianie zazwyczaj muszą ulec kategorie produktów, a także metaopisy oraz nagłówki, by stały się bardziej przyjazne dla wyszukiwarek.

    Aby pozycjonowanie sklepu internetowego było skuteczne, ruch w sklepie musi być stale monitorowany. Ważne jest wykonywanie okresowych badań witryny oraz wdrażanie działań poprawiających konwersję.

    W czasie pozycjonowania fraz, powinny zostać uwzględnione zmiany w algorytmach wyszukiwarki i trendy odnoszące się do konkretnych produktów.

    Posiadając sklep internetowy działania z zakresu pozycjonowania są niezbędne. Niosą one za sobą nie tylko zwiększenie widoczności dla potencjalnych klientów, ale także znaczący wzrost nowych konsumentów, co z kolei przekłada się na większą ilość zakupów.

    Pozycjonowanie sklepów internetowych to również dodatkowa promocja w Internecie oraz poprawa wizerunku firmy. Wszystko to może skutkować nawet kilkukrotnym wzrostem zysków z roku na rok.

    skora 2 Pozycjonowanie sklepów internetowych
    dlugi ogon Pozycjonowanie sklepów internetowych

    Źródło: Ahrefs

    W czasie pozycjonowania sklepu internetowego, warto zwrócić uwagę na tzw. „długi ogon”.

    Długi ogon to koncepcja ekonomiczna, która wiąże się z marketingiem internetowym, a przede wszystkim – pozycjonowaniem sklepów internetowych. Termin ten określa rzadko wyszukiwane słowa kluczowe, które są tanie i powodują mniejszą liczbę kliknięć w witrynę, a mimo to mają ogromne znaczenie, ponieważ przyciągają najbardziej pożądanych klientów, którzy niemal na pewno dokonają zakupu.

    Rzadkie frazy są zazwyczaj skonkretyzowane, dlatego też wyszukują je osoby, które doskonale wiedzą czego szukają. Długi ogon generuje znaczną część ruchu w witrynie.

    Aby pozycjonowanie sklepów internetowych było skuteczne,
    ruch w sklepie musi być stale monitorowany.

    Linkowanie

    Jeden z kluczowych elementów pozycjonowania sklepu internetowego

    Podczas linkowania sklepów internetowych należy skupić się nie tylko na stronie głównej, ale również na każdej podstronie, podkategorii czy konkretnym produkcie. W ten sposób pozycjonowany jest cały sklep, co z punktu widzenia algorytmu wygląda naturalniej – użytkownicy wymieniający się linkami nie wysyłają między sobą jedynie strony głównej.

    Uwaga! Jakiś czas temu Google zaczęło nakładać filtry na strony internetowe, które są pozycjonowane w nienaturalny sposób. Mowa tu o zbyt dużej ilości linków tzw. exact match, czyli anchorów, w których zawarta została fraza kluczowa pozycjonowanej strony.

    Pozycjonowanie sklepów internetowych

    Czym różni się od pozycjonowania stron firmowych?

    Sklepy internetowe są zazwyczaj bardzo rozbudowane. Duży sklep internetowy może posiadać kilka lub nawet kilkadziesiąt tysięcy stron przez co ich skuteczne pozycjonowanie wymaga dużej wiedzy i doświadczenia. Niezwykle ważnym aspektem jest regularna i dokładna optymalizacja. Witryna musi być nie tylko czytelna i przyjazna dla klientów, ale również dobrze oceniona przez algorytm Google.

    Optymalizacja powinna rozpocząć się od przyporządkowania fraz kluczowych do odpowiednich podstron w sklepie. Dopiero później można pracować nad korektą treści oraz technicznym SEO. Witrynę należy zweryfikować pod kątem nawigacji (czy użytkownik szybko znajdzie pożądany produkt) oraz efektów wizualnych i użyteczności.
    Warto tutaj pamiętać o tzw. zasadzie 3 kliknięć sugerowanej bardzo często jako dobra praktyka przy kampaniach adwords. Zasada ta oznacza, że użytkownik powinien w maksymalnie 3 kliknięciach dotrzeć do produktu, którym jest zainteresowany.

    Na uwagę zasługują również tytuły i opisy podstron (title, description), znajdujące się w wynikach wyszukiwania. Według najnowszych badań ekspertów lepiej klikalne tytuły i opisy wpływają pozytywnie na pozycję w wynikach organicznych. Więcej na ten temat przeczytasz tu.

    Pozycjonowanie sklepów internetowych a linki przychodzące

    pozycjonowanie-sklepow-internetowych

    Oczywiście nie znaczy to, że trzeba całkowicie zrezygnować z pozyskiwania linków, ponieważ w dalszym ciągu są one bardzo istotne, jednak nie mogą być jedynym elementem używanym w strategii SEO. Są to działania skuteczne na chwilę, na dłuższą metę mogą doprowadzić do nałożenia filtru na witrynę, znacznego spadku pozycji oraz utracenia znaczącego kanału napływu nowych klientów.

    Wszystkie linki muszą być wysokiej jakości. Znaczące jest miejsce, w którym się znajdują i ich forma. Dobra witryna, o mocnych parametrach i dużym ruchu jest wiarygodna i bezpieczna, szczególnie gdy tematycznie jest związana z asortymentem naszego sklepu internetowego, ponieważ przy okazji trafia do potencjalnych klientów. Bardzo dobrą praktyką jest pozyskiwanie linków ze stron z podobnej branży np. w postaci artykułów eksperckich lub podpowiedzi użytkownikom tematycznego forum.

    Kwestia linków jest bardzo złożona. Z jednej strony pozycjonowanie ulega ciągłym zmianom przez co na pozycję strony wpływa coraz więcej innych czynników, z drugiej natomiast, linki nadal są dla SEO punktem wyjścia. Jak już wspominaliśmy – pozycjonowanie sklepów internetowych znacząco różni się od pozycjonowania stron firmowych. W przypadku pozycjonowania sklepów internetowych główny nacisk kładzie się na podstrony kategorii oraz podstrony produktowe.

    Wiele agencji, by zaoszczędzić czas, nadużywa praktyk związanych ze sztucznym pozyskiwaniem linków. Dlatego też Google zaostrzyło działania przeciwko takim działaniom SEO. Obecnie za linkowanie strony za pomocą odnośników niskiej jakości, można otrzymać karę w postaci filtru, który spowoduje znaczne obniżenie pozycji witryny w wynikach wyszukiwania.

    linki Pozycjonowanie sklepów internetowych
    pozycjonowanie-sklepow-ecocomfort
    przyklad-dobrego-profilu-linkow

    Źródło: Majestic

    Nie warto zdobywać linków w witrynach, w których jest już ich wiele, zwłaszcza w tych bez ruchu, gdzie użytkownicy zakładają konta tylko po to, by wstawić link do swojej strony internetowej. Takie działania mogą być skuteczne na krótką metę, jednak z czasem mogą stać się ryzykowne. Znaczenie ma również sama forma linków, które nie mogą wyglądać sztucznie. Nie oszukujmy się – który internauta będzie ukrywał linki pod słowem kluczowym?

    Pozycjonowanie sklepów internetowych za pomocą wartościowych linków jest trudniejsze i bardziej kosztowne od praktyk zautomatyzowanych i masowych, jednak brak odnośników wysokiej jakości może narazić witrynę na rychły upadek.

    Pamiętajmy, że odpowiednio dobre linki prowadzące do sklepu internetowego sprawiają, że algorytm Google zacznie lepiej oceniać taką witrynę.
    Obok przedstawiamy przykład dobrego profilu linków.

    W przypadku pozycjonowania sklepów internetowych główny
    nacisk kładzie się na podstrony kategorii oraz podstrony produktowe.

    Pozycjonujesz sklep internetowy?

    Postaw na użyteczne i unikalne treści!

    Wartościowe treści stworzone z myślą o użytkownikach są bardzo ważne, jednak mogą nie wystarczyć do osiągnięcia wysokich pozycji w wyszukiwarce na komercyjne słowa kluczowe.

    Pozycjonowanie sklepu internetowego może się odbywać nie tylko na frazy kluczowe ściśle związane z oferowanymi produktami. Stworzenie wartościowych treści, na przykład w postaci bloga, zwiększy ruch dla większej ilości słów kluczowych powiązanych z tematyką sklepu internetowego oraz zainteresowaniami grupy docelowej. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że przy kolejnej wizycie w sklepie, klient dokona zakupu, bo zapamięta stronę, dzięki treściom, które go zainteresowały.

    Opisy w kategoriach sklepu powinny być długie i estetyczne. Algorytm bierze pod uwagę również jakość dostarczaną użytkownikowi. Witryny, na których znajduje się thin content, bardzo często spadają w wynikach wyszukiwania.

    Pozyskaniu ruchu z tzw. długiego ogona oraz rozbudowanych zapytań, sprzyjają dodatkowe treści przeznaczone dla użytkowników, które umieszczone zostały w obrębie sklepu internetowego.

    Poniżej prezentujemy przykłady prawidłowych opisów kategorii przy pozycjonowaniu sklepu internetowego.

    Pamiętaj, że… „content is king”!

    4b-pozycjonowanie-sklepow
    5b-pozycjonowanie-sklepow

    Pozycjonowanie Sklepów Internetowych A Linki Wewnętrzne

    Linki wewnętrzne są dla SEO równie ważne, jak linki zewnętrze. Takie łączenie pomiędzy sobą podstron ma wpływ na pozycjonowanie. To dzięki takim praktykom roboty Google wiedzą, które podstrony są ważniejsze z perspektywy wyszukiwarki.

    Dobrze zaprojektowana nawigacja w witrynie pomoże zadbać o linkowanie wewnętrzne. Pomocne okazuje się również świadome używanie atrybutu „nofollow”, który daje znać robotowi Google, że za danym odnośnikiem nie warto podążać. Sprawia to, że strona docelowa nie jest dodatkowo wzmacniana. Atrybut nofollow powinien być używany do stron dostępnych jedynie po zalogowaniu, a także stron ogólnodostępnych, nie mających dużego znaczenia z perspektywy biznesowej, które nie mają większego znaczenia w czasie wyszukiwania (np. regulamin, koszyk).

    Jeśli w obrębie sklepu prowadzony jest blog, warto z jego treści linkować do odpowiednich stron produktów, albo kategorii.

    Optymalizacja sklepu internetowego powinna obejmować również tytuły. Wszystkie występujące w witrynie podstrony powinny mieć niepowtarzalne tytuły, by informować klienta, a także roboty wyszukiwarki, czego dotyczy konkretna podstrona.

    Istotne jest stworzenie odpowiednich reguł tworzenia tytułów dla poszczególnych podstron, tak by na pierwszym miejscu w tytule zawsze pojawiały się znaczące słowa kluczowe.

    Pozycjonowanie Sklepów Internetowych A Tagi Tytułowe

    Pozycjonowanie sklepów internetowych – bezwzględnie unikaj duplicate content

    Bardzo często zdarza się, że sklepy internetowe powielają opisy produktów. W tym wypadku warto zmienić opisy, tak by różniły się od tych, które dostarcza producent (czy też konkurencja). Należy zacząć od zmodyfikowania opisów najważniejszych produktów.

    Google podczas wyświetlania wyników wyszukiwania zwraca uwagę na treści. Dlatego tak ważne jest, by były one niepowtarzalne. Bezwzględnie należy unikać kopiowania treści umieszczonych na innych stronach, ale także tych w obrębie naszego e-sklepu. Content nie może zostać zduplikowany.

    Pozycjonowanie sklepów internetowych a tag rel canonical

    Rel canonical to metatag umieszczany na poziomie dokumentu HTML w nagłówku. Wskazuje wyszukiwarce, który URL jest kanoniczny (oryginalny).

    Tag rel canonical jest jedną z metod rozwiązywania problemu duplicate content. Kiedy witryna posiada identyczne lub bardzo zbliżone treści URL, można spośród nich wybrać ten „oryginalny”, dzięki dowiązania do nich duplikatów za pomocą rel canonical.

    Tag rel canonical stosuje się bardzo często np. przy paginacji.

    rel-canonical-przyklad

    Źródło: Allegro

    Zalety pozycjonowania sklepów internetowych

    Zazwyczaj pozycjonowanie utożsamiane jest jedynie z wyższą pozycją w wyszukiwarce. Oczywiście prawdą jest, że dobrze przeprowadzone pozycjonowanie sklepów internetowych sprawi, że witryna będzie osiągała wysokie pozycje na liście wyników organicznych, jednak SEO pośrednio przyczynia się równie do:

    • umocnienia pozycji oraz zwiększenie rozpoznawalności marki,
    • wykreowania profesjonalnego wizerunku sklepu,
    • zwiększenia liczby lojalnych klientów,
    • udoskonalenia promocji sklepu w Internecie.

    Pozycjonowanie sklepów internetowych jest niezwykle istotne w dobie Internetu. Pamiętaj, że im szybciej zaczniesz, tym szybciej zobaczysz pierwsze efekty!